with Brak komentarzy

Czy zakup walizki może być kosztem uzyskania przychodu?

 

Mogłoby się wydawać że tak. Przedsiębiorcy którzy często wyjeżdżają w podróże służbowe, muszą gdzieś spakować swoje rzeczy. I to nie tylko ubrania, czy kosmetyki. Mówimy też o sprzęcie firmowym. Laptopie. Akcesoriach komputerowych i elektronicznych.

 

 

W art. 22 ust. 1 ustawy z 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1387) – dalej u.p.d.o.f., możemy przeczytać iż kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu uzyskania przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem wydatków wymienionych w art. 23 u.p.d.o.f.

 

Walizka nie jest wymieniona wprost jako wydatek który nie może być kosztem uzyskania przychodu.

Jednak urzędnicy często kwestionują zaliczanie do kosztów firmowych, tego typu zakupów. Panuje przekonanie iż jest to typowy wydatek osobisty. 

 

 

Stan prawny na dzień 07-12-2020

 

 

Jeżeli masz pytania, lub wątpliwości dotyczące tego tematu, chętnie Ci pomożemy!

Jesteśmy biurem rachunkowym działającym stacjonarnie w Bielsku-Białej, oraz prowadzimy księgowość online współpracując z przedsiębiorcami z całej Polski.

Specjalizujemy się w pomocy małym biznesom online, oraz przedsiębiorcom działającym w branży IT.

Jeżeli szukasz księgowej / księgowego z Bielska Białej, a jednocześnie chcesz korzystać z usprawnień jakie daje internet, świetnie trafiłeś!