with Brak komentarzy

Ważne terminy w marcu 2021 r.

 

 

Do 01 marca 2021 r.

-termin złożenia deklaracji rocznej PIT-28 o przychodach opodatkowanych ryczałtem. Ryczałt to np. 8,5% podatku od najmu 🏠 Wiele osób tak kojarzy ten podatek.

Tak tak, nie macie czasu do końca kwietnia ❤️ mimo że mamy 5 marca, przypominam o tym terminie, bo nadal wiele osób żyje w nieświadomości. Jak zapomnieliście to złóżcie szybko PIT-28 i czynny żal. Wszystko można zrobić elektronicznie 🙏

-tak samo PIT-11, 1 marca to termin przekazania tej deklaracji pracownikom.

 

Do 10 marca 2021 r.

-płacimy składki ZUS - dotyczy przedsiębiorców którzy opłacają ZUS-y tylko za siebie

 

Do 15 marca 2021 r.

-płacimy składki ZUS - dotyczy przedsiębiorców którzy opłacają składki NIE tylko za siebie, ale również za pracowników, zleceniobiorców itd.

 

Do 22 marca 2021 r.

-płacimy zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych i prawnych
-płacimy zaliczki na podatek od wynagrodzeń (umowy o pracę, umowy zlecenie itd.)

Do 25 marca 2021 r.

-płacimy podatek VAT 😢

Do 31 marca 2021 r.

-składamy deklarację IFT-2R za poprzedni rok. Brzmi dziwnie❓❓ A dotyczy bardzo wielu osób które prowadzą biznesy online i nie tylko. Wystarczy że kupujesz usługi reklamowe od Facebooka, Googla.
-składamy deklarację środowiskową, oraz płacimy opłatę wynikającą z tej deklaracji. Jeżeli kwota jest mniejsza niż 800 zł nie musimy jej uiszczać do urzędu 😍 A dodatkowo jeżeli jest niższa niż 100 zł nawet nie musimy składać deklaracji.

Stan prawny na dzień 05-03-2021

 

 

Jeżeli masz pytania, lub wątpliwości dotyczące tego tematu, chętnie Ci pomożemy!

Jesteśmy biurem rachunkowym działającym stacjonarnie w Bielsku-Białej, oraz prowadzimy księgowość online współpracując z przedsiębiorcami z całej Polski.

Specjalizujemy się w pomocy małym biznesom online, oraz przedsiębiorcom działającym w branży IT.

Jeżeli szukasz księgowej / księgowego z Bielska Białej, a jednocześnie chcesz korzystać z usprawnień jakie daje internet, świetnie trafiłeś!